Jak jsem se stala studentkou School of visual storytelling

School of visual storytelling vyloženě žeru. Miluju učení se, ale po odstěhování z Prahy je pro mě složitější navštěvovat nějaký kurz, kde je potřeba, abych byla fyzicky přítomná. Proto mě okamžitě nadchlo, když mi kamarádka Adéla Rúčková řekla o tomto online kurzu pro kreativce. chcete vědět víc?

Téma procesů se mi ze života dostalo i do obrázků

Jak jde čas, tak mě podnikání na volné noze přivádí k tématům, které bych jinak s největší pravděpodobností neřešila. Takhle jsem se skrze marketing dostala například k psaní blogu a rozesílání newsletteru, naučila jsem se fakturovat, používat smlouvy nebo odpovídat na poptávky tak, abych tím… chcete vědět víc?

Hrátky s komiksovým náčrtníkem

Ha! Konečně ji držím v ruce. O téhle supr knížce jsem se dozvěděla na kurzu Michaela Petruse Vyprávění komiksem. Tehdy byla teprve v tisku. Natěšená jsem si ji pak koupila, ale v období, které u mě bylo poněkud hektické po pracovní i osobní stránce. Proto jsem se na nějakou dobu zasekla hned u… chcete vědět víc?

Jak jsem nevědomky dál dělala na projektu

Když mi 11. července přišel e-mail od #100dayproject, první co mě napadlo bylo: „tak se to nepovedlo“. Poslední měsíc a půl toho zkrátka bylo opravdu moc a moc. Do té doby jsem zvládala udělat týdně pár skic na téma Můj domov, jak jsem si předsevzala 3. dubna, když výzva začínala. Prolézala jsem… chcete vědět víc?

Ježek se vydává zašprechtit do světa

Když jsem se loni vrhla do tvorby komiksu o ježkovi, ani ve snu by mě nenapadlo, kam to všechno zajde. To, že se ho podařilo jako e-book dostat do Městské knihovny v Praze mi přišlo jako vrcholná meta toho všeho. Ale tím to neskončilo… chcete vědět víc?

Proč pořád kreslím nějaké myšlenkové mapy?

Protože mi s nimi jde spousta věcí snadněji. Lépe se mi přemýšlí, zorientovává v nějakém složitějším tématu nebo vymýšlí kreativní řešení. Jestli nevíte, co to myšlenková mapa je, tak mrkněte na fotky tohoto článku. Nemám tu nic jiného. Vymyslel to Tony Buzan a ještě na střední jsem si od něj… chcete vědět víc?

Jak jsem kreslila včelí omalovánky – Včelkovánky

V prvním článku o této medem vonící spolupráci jsem psala o tom, jak vznikala podoba včelky Bídi. Dnes vám ukážu, jak jsme se Štěpánkou vytvořily omalovánky. chcete vědět víc?

Dokopávačka pro kreativní projekty

Poslední dobou pozoruju, že je v módě vytvářet všemožné výzvy. Nemluvím teď ale o výzvách typu sněz lžičku skořice a pokus se nezahynout na zadušení nebo vylij na sebe kýbl ledový vody a natoč se u toho, jak vřeštící poskakuješ. Jo, to kdo ví proč, taky frčí. Já mám ale na mysli takové ty kreativní… chcete vědět víc?

Boží spolupráce pokračuje s Travel jobs

Když se poštěstí navázat dlouhodobou spolupráci, je to paráda. A pokud je to super projekt s príma lidma, je to přímo dar z nebes. Tohle je právě ten případ. Spolupracovat s týmem Travel bible mě neskutečně baví. Když se mi Matouš ozval, že by potřebovali nailustrovat obálku pro připravovanou knihu… chcete vědět víc?

Kéž se naše rodiny rozšiřují

Jo, to bych si přála. Ale nemyslím tím, abychom všichni měli deset dětí, ale spíš abychom se mezi sebou víc propojovali. Když jsem se díky kreslířské soutěži dostala ke konceptu „rozšířené rodiny,“ okamžitě mě nadchnul. Je to už starší zakázka a v té době jsem ještě ani nepomýšlela na to, že jednou… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 4 5 Následující »