Klienti nad zlato – aneb spolupráce s trenérem Vaškem Rázlem

Mám fakt štěstí, že se mi ozývají lidé s moc pěknými projekty. Někdy je to i něco, co mě osobně zlepší život. Tentokrát to byl Vašek Rázl z Fyziofitness Černošice, díky kterému mě nebolí záda a vím, jak cvičit efektivně a zároveň šetrně ke svému tělu. A to to začalo tím, že potřebuje ilustrace pro… chcete vědět víc?

Nebojte se vzít tužku do ruky!

Jasně. Lidé si mě najímají proto, že sami neumí kreslit anebo alespoň ne na takové úrovni, jak by pro svůj projekt chtěli a potřebovali. Ale mám vždycky velkou radost, když se klient nebojí vzít tužku do ruky a načrtnout mi skicu toho, jak si obrázek plus minus ode mě představuje.  chcete vědět víc?

Žádná válka s mloky – když už tak s prokrastinací

Ano. S mloky je akorát radost. Ale moje lenost, ta potřebuje občas prohnat pérka. A já už cítím, že je čas pracovat si a hrát na vlastním projektu. Přestože moc dobře vím, jak je to uspokojující dělat něco jen a jen svého, tak si na to málokdy udělám prostor. Loni jsem tedy měla i dost vcelku… chcete vědět víc?

Odhalení utajených selfíček a dalších referenčních fotek 2

Zjistila jsem, že nejčtenější článek loňského roku na mém blogu je ten o střelených selfíčkách. Asi se to dalo čekat :-D Je to nahlédnutí pod pokličku kreativního procesu a do toho ještě v té nejšílenější fázi. Abyste se mohli třeba i něčemu zasmát, vytvořila jsem další díl. U filmů to většinou… chcete vědět víc?

Pojďte pane, budeme si hrát se včelím pexesem!

Spolupracovat se Štěpánkou je vždy zábavné i poučné. Když se na mě obrátila s tím, že by potřebovala nakreslit pexeso, neváhala jsem ani vteřinu a šla do toho. Ono to totiž není ledasjaké pexeso! chcete vědět víc?

Proč mi skicování šetří čas i nervy

Ale hotový obrázek nebude takhle odbytý, že ne? No jasně, že ne! Skici jsou tu od toho, abychom si společně ujasnili, že jsme se pochopili anebo si vybrali ten správný nápad, jak dané téma zpracovat. Do hlavy si navzájem nevidíme, a proto je skica perfektní způsob, jak zjistit, jestli v zadání něco… chcete vědět víc?

Jeden z mých prvních rituálů dne – ranní čára

Kreslit ranní čáru mě napadlo v reakci na postesknutí mé kamarádky ilustrátorky Adél, která si zoufala nad dny, kdy se ke kreslení kvůli nejrůznější agendě okolo dostane třeba až odpoledne nebo vůbec! Také se mi to stávalo a tak mě napadlo zavést ranní čáru, která je lékem na nedostatek času a tlak… chcete vědět víc?

Abstraktní blbnutí pod dojmem z Kupkovy výstavy

Bezprostředně po výstavách mívám chuť jít hned tvořit něco čistě z přetlaku dojmů a skoro nikdy jsem si na to pořádně neudělala prostor a dělala na tom, co bylo právě „potřeba“. Dojmy z výstavy Františka Kupky jsem ale nenechala nepřežvýkány. Jen co jsem se vrátila z pražské galerijní otočky zpátky… chcete vědět víc?

Vyražený dech z Kupkových ilustrací a karikatur

Tahle výstava ve mně budila ze všeho nejvíc hlavně zvědavost. Jaké to bude? Znala jsem od opočenského rodáka Kupky pár abstraktních obrazů, kterým jsem vůbec nerozuměla. A tak mě velmi zajímalo, co nám k tomuto celosvětově uznávanému malíři řekne oživlá kniha Dějin umění Monika Švec Sybolová, jejíž… chcete vědět víc?

Novoroční předsevzetí nevedu

Kolo času se otočilo a další kalendářní rok je za námi. A ani letos jsem si k prvnímu lednu nedala žádné novoroční předsevzetí. Je pravda, že mě tohle datum nijak nepřitahovalo vlastně nikdy. Ale od té doby, co jsem se začala víc zajímat o přírodní cykly a fáze, mi to datum přijde ještě více… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující »