Zrození včelky Bídi

Víte jak se rodí včely? To takhle včelí matka umístí vajíčko do buňky plástu. Z něho se vylíhne larvička… jo, ale vy jste tu vlastně kvůli obrázkům. Tak tedy konkrétně včelka Bíďa přišla na svět trochu jinak. chcete vědět víc?

Odhalení utajených selfíček

Už nevím, kdy to vlastně začalo, ale spousta lidí si najednou začala fotit selfíčka a dávat je na internet. Snad to je souhrou rozšíření chytrých telefonů a využíváním sociálních sítí. Takové ty slečny s vyšpulenými rty (prý se tomu říká „duck face“) zásobující Facebook minimálně jednou denně… chcete vědět víc?

Na výstavách se znalkyní umění

To jsme takhle byly s kamarádkou Adeli na výstavě Má vlast a žasly jsme nad monstrózností celého počinu. A právě tam došlo k osudovému setkání s kurátorkou Monikou Švec Sybolovou. Zaslechly jsme, jak vypráví o obrazech Josefa Lady, a tak jsme se nenápadně připlížily k hloučku posluchačů. Ale… chcete vědět víc?

Komiksové odpoledne s Michaelem

V roce 2016 jsem měla možnost poslechnout si Michaelovu nadupanou přednášku v Městské knihovně. Tehdy ale nebylo tolik prostoru projít témata do hloubky. Když jsem se dozvěděla, že Michael pořádá komiksový workshop na celé odpoledne, byla to pro mě jasná volba. chcete vědět víc?

Jogínské pohybovky

Tak tohle společné kreslení v holešovickém ateliéru bylo speciální! Kromě toho, že Adeli najala profesionálního modela jogína, tak jsme ho ještě ke všemu kreslili kromě pár statických póz (kdy třeba stál na hlavě) za pohybu! Aby to prý byly ty pravé pohybovky. chcete vědět víc?

Speciál: novoroční e-mailová meditace

Měla jsem hezké reakce na poslední newsletter. Je to takový speciál, kde bilancuju poslední rok a sdílím i pár tipů, jak například využívat projektové myšlení ve svém životě. Tak jsem si řekla, že to hodím i sem do blogu. Třeba se to dostane ještě k někomu, komu něco z toho pomůže? chcete vědět víc?

Co dělat, když zamrzá barva na štětci?

Že nás zima od malování nezastaví, se ukázalo v roce 2015. Už tehdy jsme se vydali na plenér do Orlických hor na naši oblíbenou chalupu manželů Šimánkových. Jela jsem tehdy díky Matějovi v akrylu. Poslední rok jsem potřebovala něco skladnějšího, a tak jsem si na plenérech hrála s akvarelem. Kromě… chcete vědět víc?

Na čumendu po Karlíně

Honza Hudec se mi ozval s neobvyklým zadáním. Potřeboval něčím oživit pokoj pro hosty, který se nachází v domě na Karlínském náměstí. A napadlo ho, že by to mohlo být něco, co hostům usnadní život. chcete vědět víc?

Potkali se na Kanárech

To jsme si takhle na začátku roku 2017 s přítelem říkali: „chce se nám na ty Kanáry vůbec letět?“ Bylo to v době, kdy jsme koupili pozemek a chystali se zakládat zahradu a rekonstruovat maringotku. Z cestovní nálady jsme se přešaltovali do usazovací. Ještě že jsme už měli koupené letenky! Byly to… chcete vědět víc?

Jak se malý kovboj vydal do světa

Fascinuje mě, jak si tahle postavička žije vlastním životem. Na začátku byla jen malou čmáraničkou v bločku jednoho chlapečka. Nebyl to ale jen tak ledasjaký chlapeček… chcete vědět víc?