Boží spolupráce pokračuje s Travel jobs

Když se poštěstí navázat dlouhodobou spolupráci, je to paráda. A pokud je to super projekt s príma lidma, je to přímo dar z nebes. Tohle je právě ten případ. Spolupracovat s týmem Travel bible mě neskutečně baví. Když se mi Matouš ozval, že by potřebovali nailustrovat obálku pro připravovanou knihu… chcete vědět víc?

Kéž se naše rodiny rozšiřují

Jo, to bych si přála. Ale nemyslím tím, abychom všichni měli deset dětí, ale spíš abychom se mezi sebou víc propojovali. Když jsem se díky kreslířské soutěži dostala ke konceptu „rozšířené rodiny,“ okamžitě mě nadchnul. Je to už starší zakázka a v té době jsem ještě ani nepomýšlela na to, že jednou… chcete vědět víc?

Co to jsou ty vektory?

Co je to bitmapa, jsme si popsali v minulém článku. Teď je čas se podívat aspoň trochu na zoubek vektorům alias křivkám. Jak nejlépe je vystihnout? Začněme tím, že bitmapy kreslím ve Photoshopu a vektorové ilustrace v Illustratoru. Vektory nejsou tvořeny jednotlivými čtverečky jako bitmapa, ale… chcete vědět víc?

Copak je to bitmapa?

V dnešním článku chci popsat úplným laikům, co je to bitmapa. Prosím tedy všechny grafiky, fotografy a ilustrátory, aby vzali na vědomí, že z tohoto článku se nic ale vážně nic nového nedozví. Naopak kdo se digitálním vizuálnem vůbec nezabývá a je zaskočen otázkou, jestli chce ilustraci v bitmapě… chcete vědět víc?

Zrození včelky Bídi

Víte jak se rodí včely? To takhle včelí matka umístí vajíčko do buňky plástu. Z něho se vylíhne larvička… jo, ale vy jste tu vlastně kvůli obrázkům. Tak tedy konkrétně včelka Bíďa přišla na svět trochu jinak. chcete vědět víc?

Odhalení utajených selfíček

Už nevím, kdy to vlastně začalo, ale spousta lidí si najednou začala fotit selfíčka a dávat je na internet. Snad to je souhrou rozšíření chytrých telefonů a využíváním sociálních sítí. Takové ty slečny s vyšpulenými rty (prý se tomu říká „duck face“) zásobující Facebook minimálně jednou denně… chcete vědět víc?

Na výstavách se znalkyní umění

To jsme takhle byly s kamarádkou Adeli na výstavě Má vlast a žasly jsme nad monstrózností celého počinu. A právě tam došlo k osudovému setkání s kurátorkou Monikou Švec Sybolovou. Zaslechly jsme, jak vypráví o obrazech Josefa Lady, a tak jsme se nenápadně připlížily k hloučku posluchačů. Ale… chcete vědět víc?

Komiksové odpoledne s Michaelem

V roce 2016 jsem měla možnost poslechnout si Michaelovu nadupanou přednášku v Městské knihovně. Tehdy ale nebylo tolik prostoru projít témata do hloubky. Když jsem se dozvěděla, že Michael pořádá komiksový workshop na celé odpoledne, byla to pro mě jasná volba. chcete vědět víc?

Jogínské pohybovky

Tak tohle společné kreslení v holešovickém ateliéru bylo speciální! Kromě toho, že Adeli najala profesionálního modela jogína, tak jsme ho ještě ke všemu kreslili kromě pár statických póz (kdy třeba stál na hlavě) za pohybu! Aby to prý byly ty pravé pohybovky. chcete vědět víc?

Speciál: novoroční e-mailová meditace

Měla jsem hezké reakce na poslední newsletter. Je to takový speciál, kde bilancuju poslední rok a sdílím i pár tipů, jak například využívat projektové myšlení ve svém životě. Tak jsem si řekla, že to hodím i sem do blogu. Třeba se to dostane ještě k někomu, komu něco z toho pomůže? chcete vědět víc?