Seriál o ježkovi: díl 5 – příběh za tím vším

Proč jsem se do tvorby komiksu vrhla, jsem psala už v prvním dílu. Naučit se pořádně kreslit komiks ale nebyla jediná motivace. Tvůrčí oheň ve mě zažehlo také téma přírodních zahrad. Ano, je to taková agitka za zahrady bez chemikálií. A to proto, že mě tyto myšlenky zkrátka nadchly. chcete vědět víc?

Výzva přijata – Inktober 2017

Před nějakým časem jsem zaznamenala, že se občas objevují takové ty výzvy „nakreslete něco každý den a sdílejte.“ Většinou jsem se to ale dozvěděla až s křížkem po funuse nebo jsem měla nabité období bez času nazbyt. Tento rok jsem cítila, že si chci zase zakreslit tuší, jak jsem to dělávala jako… chcete vědět víc?

Seriál o ježkovi: díl 4 – dodělání komiksu

Teď Vám ukážu, jak ze skic a storyboardu vznikl výsledný komiks, který jsem pak hodila do PDF. chcete vědět víc?

River food festival

Máte rádi dobré jídlo? Já ano, proto mě potěšilo, když se na mne obrátil Štefan Oršoš ze společnosti Foodevent. Chtěl dát ilustracemi nadcházejícímu River food festivalu osobitou tvář. A tak jsme se pustili do díla.  chcete vědět víc?

Plenér z doby inktoberové

Jezdím s Adeli na plenéry od té doby, co je začala pořádat. Historicky první víkendový celý propršel, ale s Alešem Novákem a Petrem Moresem jsme si ho skvěle užili. Nakreslila jsem tehdy snad asi jen dva obrázky uhlem ale ty debaty! Čerpala jsem z nich pak ještě dlouho poté. Nevím už, kolikátý byl… chcete vědět víc?

Kreslení finančně gramotných obrázků

Dovolím si krátký úvod o mé vlastní zkušenosti se vztahem k penězům, než vám povím, jak jsem se dostala ke kreslení na téma finanční gramotnost. chcete vědět víc?

Komiksový workshop s Toybox

Wow! To byla jízda. Komiksové workshopy s umělkyní, která si říká Toybox mě fakt bavily a hodně daly. Jak zachycovat prvotní nápady, pracovat s příběhem, vdechnout život postavám a přemýšlet o letteringu. Prostě super a k tomu ještě bonus.  chcete vědět víc?

Videjko o založení zahrady

Letošní rok je pro mě ve znamení zvelebování místa, kde brzy budeme s přítelem žít. A protože se spousta lidí ptala, jak jsme zakládali záhony, tak jsem se rozhodla přiblížit to pomocí video sekvence fotek a jednoduchých ilustrací. chcete vědět víc?

Seriál o ježkovi: díl 3 – tvoření na Kanárech

Myslela jsem si, že mi tvorba autorského komiksu zabere třeba i několik měsíců. Plánů všeho druhu jsem totiž měla nemálo. Ke všemu jsem si ještě odjela na dva měsíce jako digitální nomád na Kanárské ostrovy. „To je prostě zabitý,“ myslela jsem si a předpokládala, že tam nic moc neudělám. chcete vědět víc?

At žijou pohybovky!

Přichází babí léto a mě chytá nostalgie po vedrech prázdnin. A tak jsem se aspoň prohrabovala skicáky a zavzpomínala si na letošní letní plenéry, kde jsme propadli kouzlu rychlokreslení figury. chcete vědět víc?