Co dělat, když zamrzá barva na štětci?

Že nás zima od malování nezastaví, se ukázalo v roce 2015. Už tehdy jsme se vydali na plenér do Orlických hor na naši oblíbenou chalupu manželů Šimánkových. Jela jsem tehdy díky Matějovi v akrylu. Poslední rok jsem potřebovala něco skladnějšího, a tak jsem si na plenérech hrála s akvarelem. Kromě… chcete vědět víc?

Na čumendu po Karlíně

Honza Hudec se mi ozval s neobvyklým zadáním. Potřeboval něčím oživit pokoj pro hosty, který se nachází v domě na Karlínském náměstí. A napadlo ho, že by to mohlo být něco, co hostům usnadní život. chcete vědět víc?

Potkali se na Kanárech

To jsme si takhle na začátku roku 2017 s přítelem říkali: „chce se nám na ty Kanáry vůbec letět?“ Bylo to v době, kdy jsme koupili pozemek a chystali se zakládat zahradu a rekonstruovat maringotku. Z cestovní nálady jsme se přešaltovali do usazovací. Ještě že jsme už měli koupené letenky! Byly to… chcete vědět víc?

Jak se malý kovboj vydal do světa

Fascinuje mě, jak si tahle postavička žije vlastním životem. Na začátku byla jen malou čmáraničkou v bločku jednoho chlapečka. Nebyl to ale jen tak ledasjaký chlapeček… chcete vědět víc?

Orbis Tweetus – twitterová haiku nadupaná obrázky

To si takhle Otto Bohuš vyhlásil ilustrátorskou soutěž a mě to nedalo. Ten nápad! Celý rok 2015 dával na Twitter každý den jedno copywriterské moudro. Zapojit se mohl každý, koho inspiroval některý z tweetů a něco k němu nakreslil nebo namaloval. Kdo se dostal do výběru, získal jako spoluautor… chcete vědět víc?

Jak jsem promluvila ke světu bublinou

Abych to vysvětlila – zúčastnila jsem se komiksové soutěže neziskové organizace ADRA, která se jmenuje Promluv k světu bublinou. Vzniklo to tak, že organizátorka Anežka Doležalová napsala do fb skupiny Komiksové workshopy v knihovně (díky nim jsem se pustila do práce na komiksu s ježkem) o soutěži.… chcete vědět víc?

Huráá! Komiksový sešit s ježkem je vytištěný!

To koukám! Nakonec se to povedlo a komiks s ježkem spatřil světlo světa v tištěné verzi. Musím říct, že to je paráda držet svůj výtvor v ruce, slyšet šustit papír a cítit jeho vůni. chcete vědět víc?

Jak se hodilo čmárání při rekonstrukci

Při rekonstrukci maringotky nastávaly chvíle, kdy tam byla práce fakt jen pro chlapa. Když jsme s přítelem debatovali o tom, jak by mohl vypadat nábytek, napadlo mě, čím bych mohla přispět a využít k tomu mé milované kreslení. chcete vědět víc?

Seriál o ježkovi: díl 5 – příběh za tím vším

Proč jsem se do tvorby komiksu vrhla, jsem psala už v prvním dílu. Naučit se pořádně kreslit komiks ale nebyla jediná motivace. Tvůrčí oheň ve mě zažehlo také téma přírodních zahrad. Ano, je to taková agitka za zahrady bez chemikálií. A to proto, že mě tyto myšlenky zkrátka nadchly. chcete vědět víc?

Výzva přijata – Inktober 2017

Před nějakým časem jsem zaznamenala, že se občas objevují takové ty výzvy „nakreslete něco každý den a sdílejte.“ Většinou jsem se to ale dozvěděla až s křížkem po funuse nebo jsem měla nabité období bez času nazbyt. Tento rok jsem cítila, že si chci zase zakreslit tuší, jak jsem to dělávala jako… chcete vědět víc?