Ježek se vydává zašprechtit do světa

Ježek se vydává zašprechtit do světa

Když jsem se loni vrhla do tvorby komiksu o ježkovi, ani ve snu by mě nenapadlo, kam to všechno zajde. To, že se ho podařilo jako e-book dostat do Městské knihovny v Praze mi přišlo jako vrcholná meta toho všeho. Ale tím to neskončilo…

Martina Petrová z organizace Přírodní zahrada z. s. mi totiž pomohla nejen s tím, že se komiks dostal do tištěné podoby v češtině, ale také ho představila na setkání s rakouskými kolegy téže organizace. Těm prý ukápla slina a vyjádřili přání mít Ježka v němčině. Co vám budu povídat. Byla jsem z toho úplně paf a udělalo mi to samozřejmě velkou radost. Ježek si udělá výlet za hranice domoviny! To bych tehdy opravdu nevymyslela. A všechno to začalo tím, že jsem do Přírodní zahrady z. s. napsala dotaz, jestli mohu použít jejich logo. Chtěla jsem podpořit šíření myšlenek o přírodních zahradách, ale bylo mi jasné, že nemohu cizí logo jen tak svévolně použít. Zase se jednou ukázalo, že „líná huba je opravdu holé neštěstí“.

Domluvili jsme se, že mi z Rakouska jeden výtisk pošlou, až to bude přeložené a vytištěné. Dám pak vědět i vám mí milí čtenáři, jak to dopadlo. Škoda, že si moc nepočtu. Čtyři roky němčiny na střední škole se na mě totiž příliš nepodepsaly. Ale i tak z toho mám obrovskou radost. Baví mě sledovat, kam až se to postupně dostalo. Už abych si dokázala udělat prostor zas na nějaký ryze vlastní projekt!

Pokud se mnou chcete zůstat v kontaktu, přihlaste se přes formulář níže do mého newsletteru. Nerozesílám ho častěji než jednou za čtrnáct dní a sdílím v něm své obrázky, inspiraci a postřehy ze života. Díky němu vám také neunikne žádný blogový článek ani nabídka obrázků, které si můžete pořídit k sobě domů.